Başkanın Mesajı

Sevgili İZSİAD üyeleri ve değerli ziyaretçiler;

Sizlere hitap etmenin keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum. 

Geçen üç ayda, İZSİAD yönetimimiz, Danışma Kurulumuz ve çeşitli alanlarda oluşturulan komisyonlarımız iş yapmaya, fikir ve hizmet üretmeye devam etti. İZSİAD olarak, dünyanın hızla yenilebilir enerji teknolojilerine yatırım ve geçiş yaptığı bir dönemde, İzmir’de öncü olmamız gerektiğini hissettik ve Üyemiz Özkan Mucuk’un koordinatörlüğünde “Yenilenebilir Enerji Komisyonu”muzu oluşturduk. İzmir’de bu alanda yatırımların önünün açılabilmesi hedefiyle, KOSGEB’in de desteğini alarak, İZSİAD ve EBSO üyelerinden oluşan bir inceleme heyetinin, Tayvan’da düzenlenen Uluslararası Güneş Enerjisi Fuarı’na katılımını organize ettik. Önümüzdeki günlerde Tayvan’dan gelecek heyeti de İZSİAD olarak biz ağırlayacağız. Bu girişimlerin, kentimiz ve ülkemiz için müspet sonuçlar doğuracağına inancımız tam.

Ulusal çaptaki İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Zirvesi ve Fuarı’nı, A Artı OSGB işbirliğiyle üçüncü kez düzenledik. Ülkemizde İSG kültürü ve bilincini artırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek.

İZSİAD’ın geleneksel Kente ve Bölgeye Katkı Ödülleri merakla bekleniyordu. Bu yıl 12’ncisini düzenledik. Alanlarında ilklere imza atan ve büyük başarılar gösteren Vestel A.Ş.’yi, İZDEMİR Enerji Üretim A.Ş.’yi, Tire Süt Kooperatifi’ni ve Heykeltıraş Harun Atalayman’ı ödüle layık gördük. Gecede, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük’ü üyemiz yaparak İZSİAD Ailesi’ne kattık.

İZSİAD olarak sosyal sorumluluk konusunda öncü olmayı da sürdürüyoruz. Yılın ilk yarısında başlattığımız giyim yardımlarına havaların soğumasıyla birlikte devam ediyoruz. Son üç ayda İzmir genelindeki okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin çift bot, 1100 adet mont ve 6 bin çift çorap dağıttık.

Geleneksel Cumhuriyet Balomuz yine çok görkemliydi. Cumhuriyet değerlerinin bilincinde olmanın, onlara sahip çıkmanın ve gelecek kuşaklara aktarmanın önemini bir kez daha vurguladık. 10 Kasım’da, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlediğimiz Atatürk’ü Anma Konseri’nde, usta sanatçı Fatih Erkoç, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne aldı. İzmirliler olarak Ata’mızı bir kez daha sevgiyle, saygıyla, minnetle, özlemle andık.

İyi ve faydalı işler yapmaya, ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Daha güzel, daha mutlu, daha huzurlu günler yaşamak dileğiyle…

Sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum