Ortaklıklar - Hakkımızda

1- Embryoniks Limited Şirketi: İZSİAD; Girişimci fikirlere ve yeni işletmelerin kurulmasına destek vererek bölge ekonomisinin gelişimine ve güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2004 yılında kurulan Embriyoniks Limited Şirketinin İzmir Ekonomi Üniversitesi, İTO, EBSO ve ESİAD ile birlikte ortakları arasındadır.

 

2- İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.: İZSİAD; Balçova Termal Turizm ve Özel Eğitim Öğretim İşletmeleri Ltd.Şti., İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ünibel Özel Eğitim ve bilgi Teknolojileri San.ve Ltd.Şti, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, EBSO, İZTO, İTB, EİB Genel Sekreterliği, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Alataş Alaçatı İmar İnş.San.ve Tic.A.Ş., ESİAD, İZSİAD, Enda Enerji Holding A.Ş., Vestel Elektronik A.Ş., Konsan Bilgi ve Teknoloji Üretimi A.Ş., İzmir Teknopark Tic.A.Ş. ve Ege Teknoloji ve Başarı Vakfı ile birlikte; üniversiteler, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretim sektörlerinin işbirliği sağlanarak, ülke sanayinin uluslararası rekabet edilebilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması maksadıyla; teknolojik bilgi üretmek, üründe ve üretim yöntemlerinde yenilik geliştirmek, ürün kalitesini veya standartlarını yükseltmek, verimliliğini arttırmak, üretim maliyetlerini düşürmek, teknolojik bilgiyi ticaretleştirmek vb. hedeflere ulaşmak için kurulan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesinin ortakları arasındadır.

 

3- Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.: İZSİAD; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Tire Organize Sanayi Bölgesi, Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.,Tariş A.Ş., Hipokrat Tıbbi Malzemeler İmalat ve Pazarlama A.Ş., Netsis A.Ş. ve Teon Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.nin kurucu heyetini oluşturmaktadır.

 

4- ABİGEM A.Ş.: İzmir ABİGEM, 2002 yılında bir Avrupa Birliği projesi olarak başlattığı çalışmalarını, AB Komisyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından desteklenerek 2006 yılına kadar sürdürmüştür.İzmir ABİGEM, finansmanının Mart 2006’da sonlanmasının ardından, Anonim şirket olarak çalışmalarına devam etmiş; AB projeleri için sürdürülebilir ve başarılı bir model oluşturmuştur. Ortakları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası  ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi gibi kurumlar yer almaktadır. İzmir ABİGEM, girişimcilerin ve işletmelerin yönetsel sorunlarına yaratıcı ve uygulanabilir çözümler sunarak rekabet seviyelerinin artırılmasını, yurt dışına açılmalarını ve iş hacimlerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.İşletmelere eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulan faaliyet alanları arasında pazarlama yönetimi, finansman yönetimi, iş geliştirme, insan kaynakları, girişimcilik, ihracat konsorsiyumları ve ihracatı geliştirme, KOBİ’lere yönelik hibe ve fonlar, proje döngü yönetimi, kümelenme ve tasarım yer  almaktadır.