Dış Ticaret - Dış Ticaret Hibeleri

İZSİAD son yıllarda yoğun bir şekilde firmaların gündeminde yer bulan yatırım veya ihtiyaçlara dair ulusal ve uluslararası ibe ve teşvik kaynaklarına dair doğru bilgiler sunmak amacındayız. Bununla birlikte üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda ilgi kurum veya tecrübeli üye firmalarımızdan katılımcıların bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı bilgilendirme günleri yapmayı planlamaktayız. Başta KOSGEB olmak üzere ilgili kurumların aşağıda linkleri ve önemli bilgilerin verildiği sunumları bulunmaktadır.
 
Türkiye’ de kurulu olan yerli ve yabancı sermayeli tüm ihracatçı kuruluşlar devlet yardımlarından yararlanma hakkına sahiptir. Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından İhracat Yapan Kuruluşlara Verilen Hibe Destekler, küçük ve büyük tüm şirketlerin yurtdışı harcamalarını kapsar biçimdedir. Şirketlere "vazgeçilmez" avantajlar sunan söz konusu devlet desteklerinden faydalanmayan veya "etkin ve verimli şekilde" faydalanamayan şirketlerimizin oranı ise %90'ların üzerindedir. Aşağıda genel başlıkları ile belirtilecek desteklere ek olarak; Yurtdışı Mağaza Ofis - Markalaşma - Turquality" gibi dönemsel destek programlarının üyelerimize büyük avantajlar sağlayacağı kesindir.
 
Sonuç olarak; internet ortamında edindiğiniz bilgi ve yöntemlerin yeterli olmadığını düşünüyor iseniz lütfen teşvik veya hibeye konu olacak projenize dair bilgileri bize sunabileceğiniz formumuzu doldurun. Formun incelemesine müteakip yönlendirme veya rehberlik diyebileceğimiz önerilerimizi size sunarız.
 
Önemli Bağlantılar;