Kobi Finansal Destek - İZSİAD Üyelerine Uygun Kredi Buluyor

İZSİAD olarak üye şirketlerimizin yatırım ve/veya işletme kredileri konusunda bilgi ihtiyaçlarını giderme noktasında bir takım bilgi eksiklikleri yaşadıkları bilgisinden yola çıkarak bu modülümüzü hazırladık.
Öncelikle üye firmalarımız da dahil günlük yaşantımızda bireysel ihtiyaç, konut ve araç kredisi gibi kredilere ulaşım ve bilgi edinimine dair aşağıda linki verilen kredi sorgulama sitelerini vermek isteriz.
http://www.hangikredi.com/hangikredi/anasayfa.aspx
http://www.enuygun.com/kredi
Bununla birlikte üye şirketlerimizin asli olarak kullanmak istediği ya da kullandığı ulusal ve uluslar arası kredi seçenekleri bu modülümüzün önemli kısmını oluşturmaktadır. Buradaki önemli nokta; iş dünyasında bir şekilde varlığı bilinen uzun dönemli faiz oranı ulusal kredilere göre çok daha düşük olan Avrupa Birliği Yatırım veya Kalkınma Bankası gibi kurumların edindirdiği, yatırım veya ihtiyaç kredilerine ulaşmaktan geçiyor.
Peki bu noktada ne yapmalı? Düşük Faizli uzun dönemli geri ödeme planları ile kredi edinimi yöntemleri nelerdir? Proje Bazlı Kredi Nedir? Kredi alırken Çevreye Duyarlı olursak ne kazanırız! Yatırımın Nev’ i ne kadar Önemli? Soruların karşılığı aşağıda adresleri verilmiş kurumların bu kredileri kullndırma yöntemlerini anlamaktan geçiyor. Değerli üyelerimiz; İZSİAD olarak sözkonusu kurumlar ile yapacağınız kredi edinmelere dair öngörülerimizi ve tecrübelerimizi ilgili bankalar ile birebir veya evvelden işlem gerçekleştirmiş üyelerimizden yararirlanarak size destek olacağımızı belirtiriz.
Sonuç olarak; siz üyelerimizdengelecek talep doğrultusunda söz konusu uluslar arası bankaların veya onların kredilerini kullandırmada işbirliği içinde olduğu ulusal bankalarımızın temsilcileri ile sizleri önümüzdeki dönem buluşturacağımızın altını çizeriz.
Avrupa Yatırım Bankası Türkiye:Bankanın aşağıdaki bağlantısından genel bir bilgi edinmekle birlikte proje bazlı ve konu bazlı kredi ve koşullrını açıkladığı yayınına erişebilirsiniz.
http://www.eib.org/projects/publications/european-investment-bank-in-turkey.htm
 
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı
 
Bilginin Ticarileştirilmesi” (VALORISATION of KNOWLEDGE) projesinin yaklaşımı model olarak alınmış olan TTGV’ nin Ar-Ge, Çevre ve Teknolojik Girişimcilik başlıkları altındaki projelerinize o faizli uzun dönemli krediler ile destekleri mevcuttur.
Proje başvuru ve/veya yürütmeye dair soru ve önerilerimize yönlendirme ve tecrübe paylaşımı konusunda dernek çatısı altında destek vereceğimizi belirtiriz.
http://www.ttgv.org.tr/page.php?id=18
 
Son olarak;
KOBİ’lere verdiği kefalet ve üstlendiği risk ile bu işletmelerin daha çok banka kredisi kullanabilmelerini sağlamakta, uzun vadeli ve uygun maliyetli kredilerden küçük işletmelerimizin de yararlanmasını mümkün hale getirmekte olan Kredi Garanti Fonuna dair bilgilendirmemizi de verip aşağıdaki linklerden daha fazla ulusal veya uluslar arası kredi edinme adreslerini işinize yarayacağını umarız
 
Türkiye Sınaî Kalkınma Bankası: 
http://www.tskb.com.tr/
 
Türkiye Kalkınma Bankası
http://www.kalkinma.com.tr/
 
İslam Kalkınma Bankası:
Türkçe web sayfası olmayan bankanın İngilizce web sayfa adresi aşağıdaki gibidir.
www.isdb.org