Haberler

Geleneksel 'Üyeler Buluşuyor ' Etkinliği

Tarih: 03.05.2019
İZSİAD Ailesi’nde lezzetli gece İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) üyeleri, geleneksel İZSİAD Üye Buluşması’nda bir araya geldi. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt’un sahibi olduğu Mutfak 93 Restoran’da düzenlenen geceye, sucuk-ekmek ikramı lezzet kattı.  2018’in son günlerinde, bir anlamda “2019’a da merhaba” demek istediklerini belirten Küçükkurt, “Yeni yılda bizi önemli bir yerel seçim bekliyor. Pek çok üyemiz, başta Büyükşehir olmak üzere belediye başkanlıkları için aday adayı. İZSİAD Ailesi olarak arkalarındayız. Kendilerine başarılar diliyoruz” dedi. Başkan Küçükkurt ve ardından söz alan İZSİAD Danışma Kurulu Başkanı Ayhan Baran, “2019’un kentimiz, ülkemiz ve milletimiz için barış, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyoruz” temennisinde bulundu. İZSİAD Mobil’i indirdiniz mi? Gecede, İZSİAD Mobil aplikasyonu da tanıtıldı. İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ekber Durmaz ve Danışma Kurulu Üyesi Taner Telcioğlu, uygulama hakkında bilgi verdi. İZSİAD üyeleri, App Store ya da Play Store’lardan indirebileceği uygulama ile İZSİAD’dan haberlere, etkinlik duyurularına, bildirimlere, üye ilanlarına ve dergilere cep telefonları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

İZSİAD Gaziantep Gezisi

Tarih: 03.05.2019
İZSİAD üyeleri Gaziantep'te bir araya geldi. 

İZSİAD'lılar Mevlana Sunumunda Buluştu

Tarih: 03.05.2019
İZSİAD'lılar Mevlana sunumunda buluştu İZSİAD Üyesi Avukat Bilal Eyüboğlu, yıllardır çeşitli platformlarda yaptığı Mevlana sunumunu, bu kez İZSİAD üyeleri için yaptı. BORTAR'da düzenlenen organizasyona, İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, Yönetim Kurulu üyeleri, Danışma Kurulu Başkanı Ayhan Baran, İZSİAD Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alaattin Yüksel ile İZSİAD üyeleri katıldı.  “Çağlara Sığmayan Bilge Mevlâna” adlı kitabı da bulunan Eyüboğlu'nun sunumu, Neyzen Volkan Yıldız'ın ney dinletisiyle başladı. Yaklaşık bir saat süren sunumda Eyüboğlu, "kültürümüzün kutup yıldızı" sözleriyle tanımladığı Mevlana Celaleddin Rumi hazretlerinin yaşamını, felsefesini ve eserlerini anlattı. Etkinlik, soru-cevap bölümüyle son ererken; sonlanan etkinliğin ardından Başkan Hasan Küçükkurt ve Danışma Kurulu Başkanı Ayhan Baran, Bilal Eyüboğlu'na ve neyzen Volkan Yıldız'a plaketle teşekkür etti. Mevlana'nın, sadece Türk ve müslüman coğrafyasında değil, Batı dünyasında da büyük bir alim ve düşünür olarak kabul ve saygı gördüğünü vurgulayan İZSİAD Başkanı Küçükkurt, "Yaradılanı, yaradandan ötürü sevmeyi öğütleyen; din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin, 'Ne olursan ol, gel' diyen; 800 yıl önce içinde yaşadığı topluma barışı, hoşgörüyü, bir arada kardeşçe yaşamayı anlatan Mevlana'nın yolu ve felsefesi, bugün İZSİAD'ın da, bizlerin de yoludur, felsefesidir. Onun ilahi aşkla yaktığı sevgi ışığı, dün ve bugün olduğu gibi yarın da insanlığın pusulası olacaktır" dedi.

İZSİAD’lılar Bowling'de Buluştu.

Tarih: 03.05.2019
İZSİAD’lılar bowlingde buluştu İZSİAD’ın, üyeleri arasındaki sosyal bağları güçlendirmek amacıyla düzenlediği eğlenceli etkinliklerden biri daha gerçekleştirildi. İZSİAD’lılar, Üye İlişkileri Geliştirme ve Kazandırma Komisyonu’nun organize ettiği gecede, Folkart Towers’taki Bu Da Joy Club’da bowling oynamak için buluştu. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, Başkan Vekili Mukaddes Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Ekber Durmaz ve Başak Çayır’ın da katıldığı etkinlik, birbirinden keyifli anlara sahne oldu. Gecenin sonunda, en yüksek puanları yapan üyelerimize madalya takıldı.  İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, “Bu tip sosyal etkinlikler hem stres atmayı hem de üyelerimiz arası kaynaşmayı sağlıyor. Keyifli ve eğlenceli organizasyonlarımız devam edecek. İZSİAD Ailesi’nin tüm üyelerini aramızda görmek istiyoruz” dedi. 

İZSİAD Yenilenebilir Enerji

Tarih: 03.05.2019
Yenilenebilir Enerji Komisyonumuz, Karabağlar Atatürk Meslek Teknik Anadolu Lisesine, Güneş Enerjisi Çatı Sistemi Eğitim Setlerinin kurulmasıyla ilgili çalışmalarına tüm hızıyla devam ederek @ibbmeslekfabrikasi Şube MDR. Gökçe Hanımı makamında ziyaret etti.

Bu Toplumda Onlarda Var

Tarih: 03.05.2019
Bu toplumda onlar da var! İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekledi. İZSİAD Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu’nun girişimiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Meslek Fabrikası ve yine Büyükşehir’e bağlı Engellş Hizmetleri Şube Müdürlüğü el ele verdi; merkez bünyesindeki engelli öğrenciler için “seramik atölyesi” gerçekleştirildi.  Meslek Fabrikası’ndaki ilk ders, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler, kendilerine dağıtılan seramik çamuru ile kupa, vazo, saksı gibi objeler yapmayı öğrendi. İZSİAD Üyesi Heykeltıraş Harun Atalayman ile seramik eğitmenleri Canan Aydoğan ve Zeynep Çakar’ın gözetimlerindeki derste; İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, Meslek Fabrikası Şube Müdürü Gökçe Başkaya, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Oltulu ve İZSİAD Üyesi Nazım Özer de öğrencilere eşlik etti. “Hepsi bizim çocuğumuz” Amaçlarının, engelli öğrencilerle bir araya gelmek, onların sosyal yaşamlarına katkı vermek ve sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Küçükkurt, “Engelli ya da engelsiz, hepsi bizim çocuklarımız. Hepsi de eşit imkanlara sahip olmalı ve her alanda eşit derecede yer almalı. Bugün, engelli çocuklarımızın gülümsemeleri, gözlerinde gördüğümüz mutluluk pırıltıları bizi de çok mutlu etti. İZSİAD olarak, engelliler için farkındalık yaratma çabalarımız devam edecek. Çünkü bu toplumda engelliler de var” dedi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSİAD işbirliğiyle açılan Seramik Atölyesi, haftada bir ders olmak üzere iki ay sürecek.

CHP Konak İlçe Belediye Başkan Adayı Abdül Batur'un Ziyareti

Tarih: 03.05.2019
CHP Konak İlçe Belediye Başkan Adayı ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İZSİAD Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu.  Yerel seçim gündeminin değerlendirildiği toplantıda, Batur, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.  İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, katılımı için teşekkür ettiği Batur'a, seçimde başarı diledi.  

Çin Heyeti'nin Ziyareti

Tarih: 03.05.2019
İZSİAD Ailesi olarak ziyaretimize gelen Çin Changxing Ticaret Odası ve Heyeti'ni ağırladık. Heyet IZSIAD ailesini ticari birlikteliğin kurulumu için Çin’e davet etti.

Aziz Kocaoğlu'ndan Veda Ziyareti

Tarih: 03.05.2019
Veda Ziyaretleri kapsamında derneğimizi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz Kocaoğlu'na 15 yıllık Başkanlık döneminde İzmir'e yapmış olduğu katkılardan dolayı Başkanımız Hasan Küçükkurt teşekkür plaketini takdim etti.

İZSİAD'tan 70'li Yıllar Konseri

Tarih: 03.05.2019
Karşıyaka Deniz Baykal Kültür Merkezi'nde Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner'in konuk sanatçı olarak katıldığı ve büyük ilgi gören TSM Kadın Korosu konserimiz üyelerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Şef Engin Karadağ yönetimindeki koromuz 70'li yılların birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Üyelerimizin eşlerinden oluşan konserde konuklar müzik ziyafeti çekti.Birçok şarkısını izleyiciler ile birlikte söyleyen Coşkuner'e program sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Küçükkurt teşekkür plaketini takdim etti.