BAŞKANIN MESAJI

Sevgili İZSİAD üyeleri,
 

2015'in son çeyreğinde de deyim yerindeyse Atom Karınca’ gibiydik. Önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı layıkıyla kutladık. Alsancak Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’ndeki Cumhuriyet Balomuzda, İZSİAD olarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıktığımızı gösterdik. İZSİAD’lı kadınların “Cumhuriyet kadını” temalı kıyafetleri, Ata’nın çok sevdiği vals ve zeybek gösterileri, yalnızca İzmir’de değil, Türkiye’de ses getirdi, takdir topladı.

Sonrasında, 10 Kasım’da, Ata’mızı, 77’nci ölüm yıldönümünde saygıyla ve özlemle andık. İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlediğimiz gecede, usta sanatçı Zuhal Olcay, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne aldı.

İZSİAD Tiyatro Kulübü’nün aylardır hazırlandığı “Laftan İbAret” adlı oyunumuz da Kasım ayının son günlerinde İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde görücüye çıktı. O ne muhteşem geceydi! İZSİAD’lı kadınları, profesyonel oyuncuları aratmayan performansları sonrası tüm salon ayakta alkışladı. Oyunumuz, bundan böyle de talep eden SİAD’lar için, geliri sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmak üzere devam edecek.

Sıcak gündemi takip eden, kente sahip çıkan ve müdahil olması gereken yerde en güçlü şekilde ‘ses’ veren İZSİAD, Karşıyaka Life Dergisi tarafından onurlandırıldı. İzmir Arena’da düzenlenen törende şahsıma verilen "Sosyal Projelerde Farkındalık Yaratma" ödülünü, İZSİAD Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte aldık.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği olarak, kalitemizi de tescilledik. USB Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri’nin yaptığı incelemeler ve verdiği onay doğrultusunda; UDEM Belgelendirme Komitesi, İZSİAD’ı, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na layık gördü.

Sosyal sorumluluk hassasiyetimizi artık tüm İzmir biliyor... Bu bağlamda, İZSİAD Ailesi olarak tedarik ettiğimiz 2500 çift çocuk botunu, İzmir’in dört bir yanındaki okullarda, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırdık.

İZSİAD’ın geleneksel İzmir’e Katkı Ödülleri’ni 11’inci kez verdik. Çevre yatırımları ve tarıma katkısı nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu; eğitimde fırsat eşitliği yaratma çabası ışığında Karşıyaka’nın Filizleri adlı projeyi hayata geçiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı; ülke ekonomisine katkıları ve kent estetiğine kattığı şık ve modern hava nedeniyle Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ı; “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” felsefesi ışığında Altınordu mucizesine imza atarak Türk sporuna model olan Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ı ödüle layık gördük. İzmir’in iş, siyaset, sanat ve spor camialarını buluşturan görkemli gece, İZSİAD adına da onur ve gurur vesilesi oldu.

Zorluklarla, sıkıntılarla, acılarla geçen 2015’i, Kaya İzmir Thermal Convention Otel’de düzenlediğimiz Yılbaşı Balosu’yla uğurladık. Bu vesileyle, gecemizin sponsorları olan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Özşanal Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şanal’a da bir kez daha teşekkür ediyorum.

2016’yı, yepyeni umutlarla karşılarken; en büyük dileğimizin “barış” olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Barış, ne olursa olsun barış… Artık tartışma, kavga istemiyoruz. “Kardeşi kardeşe vurduran terör belası bitsin, analar ağlamasın” diyoruz. Kardeşçe yaşayalım, işimize, gücümüze bakalım ve hakça kazanalım istiyoruz. Bu duygularla yeni yılınızı kutluyor; sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

İZSİAD Ailesi’nin çok değerli üyeleri, derneğimiz, bir olağan genel kurulu daha geride bıraktı. Bana ve yönetimime bir kez daha gösterdiğiniz teveccühten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Sorumluluğumuz daha da arttı. Çıtamız yüksek. Önümüzdeki dönemde, bu çıtayı daha da yükseğe taşımak için çalışacağız. İzmir iş dünyasının saygın bir kurumu olarak, kenti ve ülkeyi ilgilendiren meselelere etkin şekilde dahil olmayı, sıkıntıların ve sorunların çözümünde akılcı önerilerle rol almayı sürdüreceğiz.

En büyük hedeflerimizden biri de ailemizin üyelerini tanıştırmayı, kaynaştırmayı, birbirleriyle işbirliklerini geliştirmeyi sağlamak ve sürdürmek olacak.

İZSİAD bir marka; İZSİAD’lı olmak bir ayrıcalık…

Gurur veren bu ayrıcalığın ve saygınlığın, üyelerimizin iş potansiyelini artırması, onlara her kapıyı açması, her platformda pozitif etkilerini hissettirmesi ve net şekilde görülmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı günler diliyorum… 

Sevgiler, saygılar…

GÜNCEL HABERLER

E-DUYURULAR

KOMİSYONLAR

REKLAM ALANI