BAŞKANIN MESAJI

Sevgili İZSİAD üyeleri ve değerli ziyaretçiler;

 

Korona virüs nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde hepimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Böylesi zamanlarda, insan sağlığı söz konusu olduğunda bir çok konu ve faaliyet tali konular olarak kalsa da hayat bir yandan sürmeye, yaşamı idame ettirmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz de gerekiyor.

Dünya genelinde şuana kadar binlerce kişinin öldüğü virüs ile etkili mücadeleye erken başlayan ülkemizin bu konuda verdiği kararlı reaksiyona rağmen ülkemizde de ölümler ne yazık ki artıyor. Son alınan önlemlerle 65 yaş üstündeki vatandaşlarımızın sokağa çıkışı engellenirken, çeşitli iş yerleri ve mekanlar da kapatıldı. Bu süreçte hem çalışanlar hem işverenler zorlu bir sınav veriyorlar. Ücretsiz izinler ve işten çıkarmalarla çalışanlar zor bir duruma düşerken, işleri duran işverenler de işletmelerini döndürme, kredi, borç ve vergilerini ödemede büyük bir sıkıntıya düşmüş durumdalar. Bu anlamda önümüzdeki süreçte daha etkili ekonomik önlemler paketinin açıklanmasını bekliyor ve umuyorum.

Evlerimizde kalmaya ve kişisel hijyenimize dikkat ederek sosyal ilişkileri bir süre askıya almaya devam edelim. Elbette bu günleri de hep beraber atlatacağımızdan kuşkum yok.

 

Değerli İZSİAD üyeleri,

 

İZSİAD olarak yaklaşık olarak iki aylık süreçte biz neler yaptık, ne gibi faaliyetlerde bulunduk, kısa kısa onları da vurgulamak isterim.

İZSİAD Yönetim Kurulu, İzmir Emlak Komisyoncuları Başkanı Mesut Güleroğlu’nu ve Yönetim Kurulu Üyelerini Bortar Grup’ta ağırladı. Görüşmede emlak sektörü hakkında fikir alışverişinde bulunurken, İZSİAD ve İzmir Emlak Komisyoncuları arasında dayanışmanın arttırılması kararı çıktı.

Ayrıca İZSİAD Yönetim Kurulu, Vakıfbank Kurumsal Şube Başkanı Hayati Yaman’ı makamında ziyaret etti. Finans sektörünün dijitalleşmesi ve finansal teknolojilerin masaya yatırıldığı görüşmede Türk Bankacılık sektörünün daha iyi bir noktaya gelmesi için nelere yapılması gerektiği değerlendirildi.

Dernek içi üye ilişkilerini ve iş ağını genişletmek için çalışmalarını sürdüren İZSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretlerine de bu süreçte devam etti. Yükseliş Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Yüksel’i, Miray İnşaat YKB Başkanı Haydar İnanç’ı ve lp Hukuk Bürosundan Avukat Mustafa Alp’i ziyaret ettik. Üyeleri iş yerinde ziyaret eden İZSİAD üyeleri, sektörel bilgi paylaşımında bulundu.

İZSİAD Üye ilişkileri Komisyonu da Güç Gümrük Müşavirliği’nden Adem Kayaalp’i ziyaret etti. Görüşmede ticaretteki ithalat ve ihracat konuları gündeme getirilirken, Türkiye’nin lojistik ağ yatırımlarının artması gerektiği konuşuldu.

Ayrıca derneğimiz örnek bir uygulamaya imza atarak başarıyı ödüllendirdi. İZSİAD, Caribou Matematik Yarışması'nda 7 bini aşkın rakibini geride bırakarak birinci olan Kemalpaşa Merkez Atatürk İlkokulu ve Bornova Şehit Fatih Satır Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Elanur Akıncı’ya üniversite son sınıfa kadar burs verdi.

İZSİAD Şiir ve Edebiyat Gecesi ise Mutfak 93’de düzenledi. Hüseyin Cengiz öncülüğünde düzenlenen ve çok sayıda üyenin katıldığı gecede Nazım Hikmet, Ahmed Arif, Turgut Uyar ve Can Yücel başta olmak üzere Türk şiir dünyasının en önemli şairlerinden eserler okundu.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Belediye bürokratları ile bir araya gelerek İzmir ile ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi. Toplantıda İZSİAD Yönetim Kurulu üyeleri istek ve beklentilerini sıralarken, Soyer’de Belediye olarak her zaman sivil toplum örgütü üyeleri ile diyalog ve işbirliği halinde çalışacaklarını söyledi.

“Geleceğin İş İnsanlarını Nasıl Yetiştirmeliyiz?” panelini ise Elçin Tün’ün sunumuyla İZSİAD dernek merkezinde yaptık.

İZSİAD Yönetim Kurulu üyelerimiz ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar'ı ziyaret ettik. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırladığı lezzetleri tadarken,  sanayiciler ve üniversite işbirliğine dair fikir alışverişinde bulunduk.

 

Değerli İZSİAD üyeleri, zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde moral motivasyonumuzu yüksek tutarak bu günleri de aşacağımıza inanıyor, sizlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

GÜNCEL HABERLER

E-DUYURULAR

KOMİSYONLAR

REKLAM ALANI